نصب و راه اندازی کامپیوتر و انواع سخت افزار

امروزه کامپیوترها به جزیی از زندگی بشر تبدیل شده اند. حتی تصور نبود آنها نیز غیر ممکن است. کاربرد انواع و اقسام کامپیوترها در تمامی صنعت ها، مشاغل و زیرساخت ها کاملا مشهود است و نیاز به آنها از اصلی ترین نیازهای یک سازمان، شرکت و صاحبان مشاغل به شمار می آید. جدای از مباحث کاری و شغلی، شاید کمتر کسی را بشناسید که در حال استفاده از کامپیوتر که در جهت کسب درآمد چه در جهت امور شخصی از کامپیوتر استفاده نکند. پشرفت روزافزون کامپیوتر آرامش و آسایش را برای انسان فراهم کرده و در آینده ایی نزدیک، عدم استفاده از کامپیوتر زندگی را به کل مختل خواهد کرد. 

صنعت رایانه همواره صنعتی رو به رشد، چه در حوزهٔ سخت‌افزاری و چه در حوزهٔ نرم‌افزاری بوده‌است، این صنعت پیوسته مورد توجه سرمایه‌گذاران بوده و سرمایه‌ها را به خود جذب کرده‌است. آیندهٔ روشن این فناوری همواره سرمایه داران را ترغیب می‌کند تا روی این صنعت ‍سرمایه‌گذاری کنند.

شاید تا به حال با خود گفته باشید که آینده‌ی تکنولوژی کامپیوتر چگونه خواهد بود؟ نسل‌های آینده ممکن است تعاملاتی با روبات‌ها داشته باشند. روبات‌ها می‌توانند جایگزین کارگرها در زمینه‌های مختلف شوند. آنها می‌توانند برای کارهای پر زحمت، دشوار، تکراری و ریسک پذیر استخدام شوند. پژوهشگران کامپیوتر نیز ظهور هوش مصنوعی کاملاً پیشرفته را در دنیای محاسبات مجسم کرده‌اند. روباتیک‌ها انجام کارهای خانگی روزانه و وظایف دشوار را بدون مداخله‌ی انسان ممکن می‌سازند. در نتیجه ماشین‌های هوشمند می‌توانند به عنوان استخوانی برای بشر عمل کنند.

نانو تکنولوژی یکی از زمینه‌های خیلی محبوب است که امروزه ظهور کرده است. پژوهشگران، این تکنولوژی را به عنوان یکی از زمینه‌های خیلی برجسته برای ظهور همراه با تکنولوژی کامپیوتر، در آینده در نظر می‌گیرند. آنها همراه با هم دیگر می‌توانند در زمینه‌های زیادی شگفتی بیافرینند.

کامپیوترهای آینده مطمئناً سریع‌تر، کوچک‌تر و همه جا حاضر خواهند بود. به خاطر اندازه‌ی کوچک این کامپیوترها، وصل کردن آنها به کوچک‌ترین وسایل، آسان خواهد بود در نتیجه کاربرد آنها افزایش خواهد یافت. سرعت محاسبات بالای آنها بسیاری از عملیات را آسان‌تر خواهد ساخت و انرژی و زمان انسان را ذخیره خواهد نمود.

  • کامپیوترهای آینده قادر خواهند بود همانند یک انسان‌ با انسان‌ها ارتباط برقرار بکنند.
  • آنها قادر خواهند بود محتوای کلمات را درک کنند در نتیجه زبان انسانی را بهتر درک خواهند کرد.
  • ماشینی را تصور بکنید که همانند یک دوست با شما حرف می‌زند و دقیقاً معانی لفظی و محتوایی کلمات و اعمال شما را درک می‌کند!
  • در آینده، کامپیوترها قادر خواهند بود همانند انسان‌ها آنالیز و استدلال بکنند.
  • ممکن است ماشین‌های هوشمند از لحاظ عاطفی، توسعه و گسترش یابند.
  • نحوه‌ی ارتباط انسان‌ها با کامپیوتر از صفحه کلید و ماوس به لمسی‌ها و شناسایی صحبت نسبتاً اخیر، پیشرفت کرده است. در آینده، کامپیوترها قادر خواهند بود تفکر انسان‌ها را درک کنند و بر طبق آن واکنش دهند.

با نگاه اجمالی بر احتمالات مختلف این که کامپیوترها در سال‌های آینده چگونه خواهند بود، ما یک چیز را یقیناً می‌فهمیم و آن این که کامپیوترها آینده‌ی روشن و درخشانی خواهند داشت. 

تیم متخصص سخت افزار شرکت فناورگستر علیسان با سالها سابقه درخشان در زمینه فروش و راه اندازی انواع سخت افزار از جمله کامپیوترهای شخصی، شرکتی و صنعتی و دیگر انواع آن آماده ارائه خدماتی در خور و شایسته شما صاحبان کسب و کار و مشاغل می باشد.